Külah Köyü Hakkında
Duyurular

Merhaba
Köyümüzün web sayfası ile paralel yürüyecek, paylaşımların külah köyü adıyla yapılabileceği ve web sayfasındaki yöneticilerin burada da yönetici olabileceği bir facebook sayfası oluşturulmuştur. (paralelikte sorun çıkmaması için sayfalarla aynı kadro ilgilenecektir smile ifade simgesi )
Saygılarımızla,
www.kulahkoyu.com web sitesi yönetimi


Merhaba,

Bilindiği gibi bazı duyurularımızı SMS olarak göndermekteyiz. Telefon numaralarını değiştirenlerin veya mesaj almak isteyenlerin numaralarını site yönetimine iletmesini rica ederiz.

Web Sitesi Yönetimi


Batıkent Serçeşme Cem evinde Salı günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında Saz Kursu, Cumartesi 14:00 de Semah kursu verilmektedir. İki kursta ücretsizdir. İlgilenenlere duyurulur.


Hava Durumu
Ankara Hava Durumu
Radyo
Döviz Bilgieri
M.B. Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 3,5102   3,5165
EURO 3,7764   3,7832
       
Özlü Sözler
- Evinizin eşiğini temizlemeden, komşunuzun damındaki kardan şikayet etmeyiniz. KONFÜÇYÜS
Günlük Gazeteler
Anket
 
Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine gitYararlı Linkler
- T.C. Kimlik numaranızı öğrenin
- Anadolu Ajansı
- Arabanızın Vergi Borcunu Öğrenin
- Kosgeb
- SSK Gün Dökümü
- Ne Zaman Emekli Olurum
- Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müd.
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 37
Dün: 88
Toplam: 60086
19 MAYIS
 
 

20 Haziran 1938 tarihli kanunla "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanan bu ulusal bayramın adı 12 Eylül Darbesinden sonra Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı adını almıştır.

Her yıl 19 Mayıs günü Atatürk'ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye'nin dört bir yanında spor gösterileri ve törenlerle kutlanır. Üzerinde "Gençlikten Atatürk Sevgisiyle Cumhurbaşkanına" yazan ve "Sevgi Bayrağı" olarak adlandırılan dev bir bayrak Kurtuluş Yolu'ndaki Tütün İskelesi'nden karaya çıkarılarak Samsun valisine verilir. Daha sonra bayrak, Cumhurbaşkanına sunulmak üzere genç atletlere teslim edilir. Samsun'dan yola çıkarılarak Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Kırıkkale'den sonra, 19 Mayıs törenlerinde, Ankara'da Cumhurbaşkanına sunulur.

Cumhuriyet'le yaşıt olan bu kutlamalar sadece Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla Ankara'da gerçekleşmekle sınırlı kalmaz, ülke genelinde stadyumlarda kutlanırdı. Ama 2012'de, Mayıs ayında havanın soğuk olacağı ve bu açıdan öğrencilere ve vatandaşlara yük olmaması gerekçesiyle başkent Ankara dışındaki illerde, stadyumlarda kutlanması Mili Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürlüğü'nce okullara gönderilen bir yazıyla engellenmiştir. Bu karar cumhuriyetçi kesimin büyük tepkisiyle karşılaşmıştır. Bu konuda Alper Ayhan tarafından bir dava açılmış ve kazanılmıştır.

Bu yıl nerede kutlanacak  bazı kuruluşlar ve görüşler sıhiyede toplanıp kutlama yapacaklar.


18.05.2013 Okunma Sayısı: 158Facebook Paylaş Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

facebook twitter youtube
Üye Giriş Paneli
E-posta:    
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı

TEŞEKKÜR


Son Eklenen Video
  Külahlılar Gecesi4

  Tüm videolar için tıklayınız.

Köşe Yazıları
BİR TEK SENİ SEVDİM.(ali Kızılırmak)
Şiir Köşesi
...

ULU OZAN - 7
Galip Coşkun
KUL HİMMET...

ÇORUM ŞERİYYE SİCİLLERİNDE KÖYÜMÜZLE İLGİLİ KAYITLAR
Cemal Görür
...

Sadık İpekci'nin şiiri
Hasan İpek
...

KARBON MONOKSİT (CO) ZEHİRLENMESİ
Mehtap Kulaksız
...

BİR NEFES ALACAK GÜCÜM KALMADI
Kıymet Çağın
...

BENİM CUMHURBAŞKANIM GAZİ MUSTAFA KEMAL
Doğan Görür
ÇOKGÜZEL OLMUŞ ...

MUTLULUĞUN PEŞİNDE
Selen Harmancı
...

Son Ziyaretçi Yorumları
Galip COŞKUN
Cumhuriyetimizin 93. yılı hepimize kutlu olsun. Seyhan - Galip


Hasan İpek
Doğru. Durak Kesim iki kere yazılmış.Meliha kulaksız ve İsmet Aygül yazılmamaışlar. Satı Sezer Karasatının Topal Hasan'ın kızı; Katıklının Muharrem'in eşidir. Almanyadalar. Hikmet Kulaksız ise Arapalinin Hikmettir. Düzeltirim. Siteyle ilgili arkadaş bunları yerlerine korsa menmun olurum.


HASAN İPEK
Kendisinin sebep olduğu talihsiz bir traktör kazası sonucu genç yaşında kara topraklara verdiğimiz değerli arkadaşım Sadık İpekci’nin birlikte askerlik yaptığımız sırada bana yazdığı mektubunun bir bölümündeki (1970) şiiri. Şiire yazarlar bölümünden ulaşabilirsiniz.Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.

Sponsorlarımız
   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine git   Resmi büyüt -- Web sitesine gitDosya İndirme Panosu
- Külah Köyü İmar
- Burs Başvuru Formu
- Asgari Geçim İndirim Formu
- Kaza Tespit Tutanağı
- Şifalı Bitkiler Sözlüğü
- İş Sözleşme Örneği
- Yıllık Faaliyet Formu Örneği
- Sağlık Sigortası Tazminat Formu