Duyurular

Merhaba
Köyümüzün web sayfası ile paralel yürüyecek, paylaşımların külah köyü adıyla yapılabileceği ve web sayfasındaki yöneticilerin burada da yönetici olabileceği bir facebook sayfası oluşturulmuştur. (paralelikte sorun çıkmaması için sayfalarla aynı kadro ilgilenecektir smile ifade simgesi )
Saygılarımızla,
www.kulahkoyu.com web sitesi yönetimi


Merhaba,

Bilindiği gibi bazı duyurularımızı SMS olarak göndermekteyiz. Telefon numaralarını değiştirenlerin veya mesaj almak isteyenlerin numaralarını site yönetimine iletmesini rica ederiz.

Web Sitesi Yönetimi


Batıkent Serçeşme Cem evinde Salı günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında Saz Kursu, Cumartesi 14:00 de Semah kursu verilmektedir. İki kursta ücretsizdir. İlgilenenlere duyurulur.


Ankara Hava Durumu
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,6877   6,6998
EURO 7,3176   7,3308
       
Günlük Gazeteler
Özlü Sözler
Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. James B. Conant
Sponsorlarımız
Anket
 
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
MUTLULUĞUN PEŞİNDE
 

MUTLULUĞUN PEŞİNDE

 

“Mutluluk” ne kadar yüce bir kelimedir. Dünyada her insan onun peşine takılmıştır muhakkak. Kimisi kelimenin tarihini , kimisi kimyasını inceler , kimi insan resimlerinde anlatır yaşadığı mutluluğu , kimisi kelimelerle cümbüş oluşturur adeta , bazı insanlar ağlayarak ,bazıları kahkaha atarak gösterir mutluluğunu , ben ise mutluluğun biraz manevi ve biraz da düşündürücü boyutunu incelemek istiyorum. “Mutluluk” farkındalıktır , nerede ve kim olduğumuzu bize bir kez daha hissettiren ayrıcalık…Mutluluk ; olumlu düşüncelerin , olumsuz düşüncelere açtığı savaş …Mutluluk ; ateşi bulunca sevinmek mesela , rengarenk balonlar arasında kaybolmak , hayatın acımasız yüzünü bir kenara bırakıp her şeye rağmen gülümsemek  , mutluluk farkında olmanın şekil almış hali ve mutluluk bir tebessüm , aşk ,dostluk ,kardeşlik , mutluluk yaşamak aslında , özgürlüğünü haykırarak yaşamak ve sevmektir mutluluk.. karşılığında sevilmek . Bizler aşık olduğumuz kadar mutluyuz , sevdiğimiz ve sevildiğimiz kadar… Ne kadar özgürsek ve ne kadar yaşamdan haz alıyorsak o kadar mutluyuz.

Her insan mutlu olmayı hak eder çünkü ; bize yaşama hakkı verilmiş ve karşılığında mutlu olmamız istenmiştir , bir kayaya çarpıp düşsek bile bu hayat denen zorlu yolda dimdik ayakta durmak ve inadına gülümsemek gerekir . İnsan sırf her gün yaşadığı için, her güne “merhaba” dediği için bile mutlu olabilir.Bazen çok büyük paralar harcanarak alınan hediyeler seni mutlu etmez ama bir dostunun yada arkadaşının sana söylediği güzel bir söz bile seni dünyanın en mutlu insanı yapar.

Mutlu olmayı hak ediyoruz. Çünkü ; insanız ve yaşamaktaki tek amacımız, yaşamın içinde saklı mutluluğu bulmaktır ve ona göre hayatı devam ettirmektir.

Biz mutluyuz. Çünkü ; etrafımızda sevdiğimiz kişiler kadar bizi seven kişilerde var.

Biz mutlu olmak zorundayız. Çünkü ; hayatta kendimizden daha önemli hiçbir şey yoktur.Hayatın ne kadar kısa olduğu düşüncesine kapılıp da öleceği günü bekleyip , karamsar olmak korkakların işidir.

 

Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın , emin olun ki mutlu olmak insana çok iyi geliyor.

 

Selen Harmancı

İncirli Anadolu Lisesi

11. Sınıf ÖğrencisiSelen Harmancı      23.07.2013   Okunma Sayısı: 2100


Yazdır

 

Yazarın Diğer Yazıları

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Son Ziyaretçi Yorumları
Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Muhsin Abimize Tanrı'dan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz. Seyhan-Galip

Galip COŞKUN
İsmail abiye Tanrı'dan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz. Seyhan - Galip


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 94
Dün: 93
Toplam: 204360