• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Merhaba
Köyümüzün web sayfası ile paralel yürüyecek, paylaşımların külah köyü adıyla yapılabileceği ve web sayfasındaki yöneticilerin burada da yönetici olabileceği bir facebook sayfası oluşturulmuştur. (paralelikte sorun çıkmaması için sayfalarla aynı kadro ilgilenecektir smile ifade simgesi )
Saygılarımızla,
www.kulahkoyu.com web sitesi yönetimi


Merhaba,

Bilindiği gibi bazı duyurularımızı SMS olarak göndermekteyiz. Telefon numaralarını değiştirenlerin veya mesaj almak isteyenlerin numaralarını site yönetimine iletmesini rica ederiz.

Web Sitesi Yönetimi


Batıkent Serçeşme Cem evinde Salı günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında Saz Kursu, Cumartesi 14:00 de Semah kursu verilmektedir. İki kursta ücretsizdir. İlgilenenlere duyurulur.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,1681   8,1828
EURO 9,7149   9,7324
       
Özlü Sözler
İstemek "istiyorum" demek değil, harekete geçmektir. (A.Maurrois)
Günlük Gazeteler
Son Ziyaretçi Yorumları
Galip OŞKUN
Yapılan bağışlar dolayısıyla köylülerimize teşekkür ederim. Bunun bir gelenek haline gelmesini ve köyümüzün kalkınmasına yardımcı olmasını yürekten dilerim. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi iletirim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Muhsin Abimize Tanrı'dan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz. Seyhan-Galip


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
Başım çok ağırıyor, bu ağrılar migren olduğumu mu gösteriyor?

Başım çok ağırıyor, bu ağrılar migren olduğumu mu gösteriyor?
Baş ağrılarının büyük bölümü ağrıya sebep olan primer (esas) nedenin saptanamadığı, klinik değerlendirme ve laboratuar tetkiklerinin normal olduğu gruba giren ağrılardır. Bu gruptaki baş ağrılarında tanı, hastanın hekime anlattığı ve hekimin de hastayı sorgulayarak saptadığı ağrı özelliklerine dayanılarak konulabilir. Gerilim tipi baş ağrısı, küme baş ağrısı ve migren bu tip ağrıya örnek olarak verilebilir. Migren toplumda özellikle kadınlarda sık rastlanan ve ailevi özellik taşıyan orta ve şiddetli ağrı ile karakterize bir baş ağrısı şeklidir. Esas tanı migren olmasına karşılık kendi içinde de migrenin farklı tipleri bulunmaktadır. Tipik bir migren atağında aşağıdaki yakınmaların tümü veya bir bölümü bulunur;
-Orta şiddette veya şiddetli, başın tek tarafında (yarım baş ağrısı) veya nadiren tümünde ağrı
-Sıklıkla zonklayıcı karakter
-Günlük aktiviteden alıkoyan ve fiziki aktiviteyle artan ağrı şekli
-Işık ve sese hassasiyet
Migren tipi baş ağrılarının bir bölümünde ağrının oluşacağını yaklaşık olarak ağrı ortaya çıkmadan 15-30 dakika önce haber veren ellerde uyuşma, gözde kar yağması veya ışık çakması, geçici görme kaybı alanları olabilir. Bunlara 'aura' bulguları denilir ve bu tip şikayetlerle birlikte olan migren tipi ise auralı migrendir.
Migrende ağrı tipik olarak 4-72 saat arasında sürebilir. Bulantı, bazen kusma ortaya çıkabilir. Doğru tanı ve tedavi için hastanın konu ile ilgili uzman hekim yardımı alması gerekir. Baş ağrısında acil olan ve hastanın vakit geçirmeden doktora başvurması gereken haller; ilk kez yaşanan baş ağrısı (örneğin daha önce hiç baş ağrısı yaşamayan kişide yeni oluşan ağrı) daha önceden baş ağrısı olan bir kişide ortaya çıkan ve 'Ben daha önce hiç böyle bir baş ağrısı yaşamadım' dedirten ağrıdır. Bu durumda muayeneye ek olarak ileri görüntüleme tekniklerinden de yararlanılması gerekir.

Yazar: Mehtap KULAKSIZ
Tarih: 01.03.2010 11:42:24


Mehtap Kulaksız
Okunma Sayısı: 1151


44.192.27.11
YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top