• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Merhaba
Köyümüzün web sayfası ile paralel yürüyecek, paylaşımların külah köyü adıyla yapılabileceği ve web sayfasındaki yöneticilerin burada da yönetici olabileceği bir facebook sayfası oluşturulmuştur. (paralelikte sorun çıkmaması için sayfalarla aynı kadro ilgilenecektir smile ifade simgesi )
Saygılarımızla,
www.kulahkoyu.com web sitesi yönetimi


Merhaba,

Bilindiği gibi bazı duyurularımızı SMS olarak göndermekteyiz. Telefon numaralarını değiştirenlerin veya mesaj almak isteyenlerin numaralarını site yönetimine iletmesini rica ederiz.

Web Sitesi Yönetimi


Batıkent Serçeşme Cem evinde Salı günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında Saz Kursu, Cumartesi 14:00 de Semah kursu verilmektedir. İki kursta ücretsizdir. İlgilenenlere duyurulur.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,6349   8,6505
EURO 10,1291   10,1473
       
Özlü Sözler
- Satrançta oyun bitince şahlarla piyonları aynı kutuya koyarlar. SÖYLEYEN BİLİNMİYOR - Çabuk yanlış yapan, onu çabuk da onaylar.
Günlük Gazeteler
Son Ziyaretçi Yorumları
Galip OŞKUN
Yapılan bağışlar dolayısıyla köylülerimize teşekkür ederim. Bunun bir gelenek haline gelmesini ve köyümüzün kalkınmasına yardımcı olmasını yürekten dilerim. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi iletirim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Muhsin Abimize Tanrı'dan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz. Seyhan-Galip


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
Gezilecek Yerler


Köyümüzün gezilecek görülecek yerleri elbette var. Başta üzerine kurulan köye ismini veren tepe,”Külah Tepe”. Şu anda mezarlık olarak kullanılan tepenin üstüne çıkıldığında görünen manzarayı ve teneffüs edilen havayı yaşamak gerek. Atalarımız dedelerimiz burayı boşuna mezarlık yapmamışlar. Rüzgâra karşı, güneşe karşı, nerdeyse Alaca ilçesinin, Hüseyin Ovanın sınırlarını görebilecek kadar görüş alanı olan bir yerde yatıyorlar. Kendilerine ait bütün araziyi de görüyorlar. Balik Çayırı, Bağlar, Kayalar, Otluk, Mezarın Ardı, Dağdan Yüz, Çomar Yolu, Kış Düştü, Harmanlar, Yığma, Düzün Üstü, Eşmeler, Yukarı Öz, Ay Görmez, Haritanın Bel, Yusuf Dede, Çağsak, Küçük Tepe, Demirci Pınarı, Kuyulu, Kağnı Çayırı, Kepir, Arpalıklar, Bağ Yeri, Kırk Göz.

Köyümüzde bazı mevkiiler, bazı kişilerle birlikte anılır.

Kışdüştü: İbiş Emmi, Fevzi Paşa, (Kışdüştü çeşmesi 2021 yılında Mehmet Görür tarafından yenilenmiştir.)

Mezarın Ardı: Cöttüm (İbrahim Emmi), Veyselin Güllü, Hoydan Karı,

Kayalar: Haydar Kâhya, Cümbül,

Baglar: Musa Kâhya, Gödek Emmi, Kara İriza.

Eyvaz Yeri: Göğcük Emmi, Kel Veli,

Bag Yeri: İzzet Emmi,

Kuyulu: Abdulla Emmi,

Killik: Alicik,

Kağnı Cayırı: Güzede Karı, Güccük Satı, Dıngıl Ali,

Baktaş Yeri: Hüso, Gongura (Satılmış Emmi),

Pöhrek: Fevzi Emmi,

Eşmeler: Şaban Emmi,

Yükarı Öz: Memo,

Musalla Yolu: Karafatma (Eriklerden Dolayı),

herhalde daha da çoktur.

Çevremizde de birçok güzellikler var dünya medeniyetlerinin gelip geçtigi bir bölgedeyiz. Boğazkale (Hattuşaş), Alacahöyük gibi gezilecek yerler var. Hala faal olan insan yapımı ilk baraj yöremizde ama çoğumuz nerede olduğunu bile bilmiyordur. 

 

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top