• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Merhaba,

Duyuruları Whatsapp üzerinden yapmaya başladık, duyuru almak isteyenler numaralarını bildirebilir. Akıllı telefonu olmayanlara duyuru malesef gelmeyecek.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,5000   32,5586
EURO 34,6207   34,6830
       
Özlü Sözler
- Huzursuz yenen yemeklerin hazmı güç olur. WİLLİAM SHAKESPEARE
Son Ziyaretçi Yorumları
Zeki Bayırcı
1987-1990 yılları arasında Külah köyünde öğretmenlik yaptım. Dronla yapılan çekimi izledim. Çok değişmiş. O dönemden tanıdıkları da vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Kalanlara sağlık sıhhat afiyetler diliyorum. Özellikle bana her konuda yardımcı olan İzzet Kulaksız amcaya Rabbim gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaAllah.

Galip OŞKUN
Yapılan bağışlar dolayısıyla köylülerimize teşekkür ederim. Bunun bir gelenek haline gelmesini ve köyümüzün kalkınmasına yardımcı olmasını yürekten dilerim. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi iletirim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
MUTLULUĞUN PEŞİNDE

MUTLULUĞUN PEŞİNDE

 

“Mutluluk” ne kadar yüce bir kelimedir. Dünyada her insan onun peşine takılmıştır muhakkak. Kimisi kelimenin tarihini , kimisi kimyasını inceler , kimi insan resimlerinde anlatır yaşadığı mutluluğu , kimisi kelimelerle cümbüş oluşturur adeta , bazı insanlar ağlayarak ,bazıları kahkaha atarak gösterir mutluluğunu , ben ise mutluluğun biraz manevi ve biraz da düşündürücü boyutunu incelemek istiyorum. “Mutluluk” farkındalıktır , nerede ve kim olduğumuzu bize bir kez daha hissettiren ayrıcalık…Mutluluk ; olumlu düşüncelerin , olumsuz düşüncelere açtığı savaş …Mutluluk ; ateşi bulunca sevinmek mesela , rengarenk balonlar arasında kaybolmak , hayatın acımasız yüzünü bir kenara bırakıp her şeye rağmen gülümsemek  , mutluluk farkında olmanın şekil almış hali ve mutluluk bir tebessüm , aşk ,dostluk ,kardeşlik , mutluluk yaşamak aslında , özgürlüğünü haykırarak yaşamak ve sevmektir mutluluk.. karşılığında sevilmek . Bizler aşık olduğumuz kadar mutluyuz , sevdiğimiz ve sevildiğimiz kadar… Ne kadar özgürsek ve ne kadar yaşamdan haz alıyorsak o kadar mutluyuz.

Her insan mutlu olmayı hak eder çünkü ; bize yaşama hakkı verilmiş ve karşılığında mutlu olmamız istenmiştir , bir kayaya çarpıp düşsek bile bu hayat denen zorlu yolda dimdik ayakta durmak ve inadına gülümsemek gerekir . İnsan sırf her gün yaşadığı için, her güne “merhaba” dediği için bile mutlu olabilir.Bazen çok büyük paralar harcanarak alınan hediyeler seni mutlu etmez ama bir dostunun yada arkadaşının sana söylediği güzel bir söz bile seni dünyanın en mutlu insanı yapar.

Mutlu olmayı hak ediyoruz. Çünkü ; insanız ve yaşamaktaki tek amacımız, yaşamın içinde saklı mutluluğu bulmaktır ve ona göre hayatı devam ettirmektir.

Biz mutluyuz. Çünkü ; etrafımızda sevdiğimiz kişiler kadar bizi seven kişilerde var.

Biz mutlu olmak zorundayız. Çünkü ; hayatta kendimizden daha önemli hiçbir şey yoktur.Hayatın ne kadar kısa olduğu düşüncesine kapılıp da öleceği günü bekleyip , karamsar olmak korkakların işidir.

 

Yüzünüzden tebessüm eksik olmasın , emin olun ki mutlu olmak insana çok iyi geliyor.

 

Selen Harmancı

İncirli Anadolu Lisesi

11. Sınıf ÖğrencisiSelen Harmancı
Okunma Sayısı: 3249


3.227.240.72
YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top