• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Merhaba,

Duyuruları Whatsapp üzerinden yapmaya başladık, duyuru almak isteyenler numaralarını bildirebilir. Akıllı telefonu olmayanlara duyuru malesef gelmeyecek.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,1209   32,1788
EURO 34,8394   34,9022
       
Özlü Sözler
- Fakat genede dünya dönüyor. GALİLEO GALİLEİ
Son Ziyaretçi Yorumları
Zeki Bayırcı
1987-1990 yılları arasında Külah köyünde öğretmenlik yaptım. Dronla yapılan çekimi izledim. Çok değişmiş. O dönemden tanıdıkları da vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Kalanlara sağlık sıhhat afiyetler diliyorum. Özellikle bana her konuda yardımcı olan İzzet Kulaksız amcaya Rabbim gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaAllah.

Galip OŞKUN
Yapılan bağışlar dolayısıyla köylülerimize teşekkür ederim. Bunun bir gelenek haline gelmesini ve köyümüzün kalkınmasına yardımcı olmasını yürekten dilerim. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi iletirim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
NEDEN ÖNEMSEN MİYORLAR ?

MÜMKÜNMÜ ÇOK YERİNDE BİR TESBİT

NEDEN ÖNEMSEN MİYORLAR ?


Toplumda ve yaşamımızda birçok önemsenmeyen, üzerinde durulmayan ama toplum ve yaşam için önemli olan eserler ve çeşitli kültürel konular vardır. Bunlar çoğu insan tarafından önemsenmez. Acaba neden önemsen miyorlar?
Gerçekte bu önemsememenin birçok nedeni olmalı. Bu nedenleri irdelersek, genelde cahillik, parası olanın herşeyi bildiğini sanması ve kültürün yaşama ve topluma katkısının farkında olunmaması nedenler arasında başta yer alıyorlar.
İnsanlar en iyi restoranlarda yemek yemeye,en iyi yerden alışveriş yapmaya, en iyi yerden giyinmeye,en iyi yerde eğlenmeye vb.birçok şeye zaman ve para harcıyorlar. Ama iş sinemaya, tiyatroya, müzeye, kitapçıya ve çeşitli sanat sergilerine gitmeye gelince genelde çeşitli bahaneler öne sürebiliyorlar. Bu bahaneleri sıralarsak; yorgunluk, zaman bulamama,etkinliklerin pahalı olması gibi bahaneler ilk sırayı alanlardır.Bunub birçok nedeni var demiştik;asıl neden cahillik bunun en büyük nedenine tam olarak cahillik demesekte bir tür cahillik diyelim de fazla ileri gitmemiş olalım.
Sinemaya,müzeye,tiyatroya boşa para harcıyoruz sanıyorlar.Bu çok yanlış bir ön yargıdır.Örnek verecek olursak;televizyon kanalında yayınlanan bir dizideki yanlışlık büyük kitlelere ulaşarak doğru gibi algılanabiliyorlar oysa aynı konuyu sinema,tiyatro gibi etkinliklerde işlenişini izleme olağanığı olur ve böylelikle doğruyu yakalarsak o etkinliklere boşa para harcamamış olduğumuzu anlamış oluruz.
Sonuç olarak;yukarıda anlattıklarım bazı insanlar için geçerlidir.Ama biz yinede toplum olarak bazı etkinlikleri ve toplumsal değerleri önemseyelim,onlara zaman ayıralım sonuçta;1-2 saat size çok şey kaybettirmez ama toplumun ama toplumun olumlu şekillenmesi açısından çok şey kazandırır...
Okuyan herkese sevgi ve saygılarımla...
SELEN HARMANCI


Selen Harmancı
Okunma Sayısı: 1849


3.230.154.90
YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top