• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Merhaba
Köyümüzün web sayfası ile paralel yürüyecek, paylaşımların külah köyü adıyla yapılabileceği ve web sayfasındaki yöneticilerin burada da yönetici olabileceği bir facebook sayfası oluşturulmuştur. (paralelikte sorun çıkmaması için sayfalarla aynı kadro ilgilenecektir smile ifade simgesi )
Saygılarımızla,
www.kulahkoyu.com web sitesi yönetimi


Merhaba,

Bilindiği gibi bazı duyurularımızı SMS olarak göndermekteyiz. Telefon numaralarını değiştirenlerin veya mesaj almak isteyenlerin numaralarını site yönetimine iletmesini rica ederiz.

Web Sitesi Yönetimi


Batıkent Serçeşme Cem evinde Salı günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında Saz Kursu, Cumartesi 14:00 de Semah kursu verilmektedir. İki kursta ücretsizdir. İlgilenenlere duyurulur.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,5099   8,5252
EURO 10,0483   10,0664
       
Özlü Sözler
- Herkes layık olduğu şekilde yönetilir. Hz. MUHAMMET
Günlük Gazeteler
Son Ziyaretçi Yorumları
Galip OŞKUN
Yapılan bağışlar dolayısıyla köylülerimize teşekkür ederim. Bunun bir gelenek haline gelmesini ve köyümüzün kalkınmasına yardımcı olmasını yürekten dilerim. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi iletirim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Muhsin Abimize Tanrı'dan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz. Seyhan-Galip


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
10 KASIMDA KİM ÖLDÜ?

10 KASIMDA KİM ÖLDÜ?


Tarihe kısaca bir göz gezdirirsek 10 Kasım tarihinde ölen binlerce kişiye rastlarız ancak bilim ve insanlık tarihinde yer etmiş kişiler daha çok dikkatimizi çeker ve bunların adını da çoğumuz bilmeyiz bilsekte anımsamayız.  Onları ancak o alanla ilgili kişiler bilir ve anımsarlar. Kim olabilir bunlar örneğin; Danimarka eski kralı 3.Christian, Sovyetler Birliği eski devlet başkanlarından Leonid Brejnev, Amerikalı yazar Norman Mailer, Polonya eski kralı Michal Wisniowiecky bizden Beşiktaş’ın futbolcu ve teknik direktörü Şeref Görkey. Elbette bu listeyi daha da uzatabiliriz ve hepsine de Tanrı’dan rahmet diliyoruz; bu kişiler alanlarında olumlu şeyler yapmış olmalılar ki hizmetleriyle orantılı olarak ancak bu kadar tanınıyorlar. 

Ha unutmayalım 10 Kasım tarihinde birde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün fani bedeni dünyayı terk etti ama sadece bedeni çünkü düşünceleri hala dünyayı ve insanlığı etkiliyor.  Ölmüş olsaydı 76 yıl önce bu dünyayı terk eden birinin düşünceleri hala ulusunu ve dünyayı aydınlatır mıydı, hala fikirlerindeki isabetlilik insanlara yol gösterir miydi, hala karanlık beyinler onun aydınlık düşüncelerinden korkar mıydı, hala İstanbul’un işgalinde “İngiliz Sevenler Derneği” kuranların torunları onunla mücadele eder miydi ?

Evet buradan da anlıyoruz ki 10 Kasım tarihinde ATATÜRK’ün diğer fanilerle birlikte yalnızca bedeni ölmüş. Pırıl pırıl yolumuzu aydınlatan ve dardaki uluslara yol gösterecek kadar güncelliğini koruyan düşünceleri hala yaşıyor.

Yalnız bir şey anlıyoruz ki hala onu anlayamayan, onun gösterdiği hedefleri kavrayamayan, bağımsızlığın ve özgürlüğün değerini bilemeyen karanlık beyinler var hatta bütün bunları kavrayamadığı için ona hınçlanan, düşman kesilen zavallılar var. Ama olsun insanlık tarihi göstermiştir ki o insanlar hep olacak ama onlarla mücadele eden insanlarda hep var olacak ve kazananlarda hep onlarla mücadele edenler olacaktır.

10 Kasımların ATA’nın miras bıraktığı o aydınlık düşünceleri anma günü olması dileğiyle. Hoş çakalın.Galip Coşkun
Okunma Sayısı: 1167


34.204.180.1
YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top