• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Merhaba
Köyümüzün web sayfası ile paralel yürüyecek, paylaşımların külah köyü adıyla yapılabileceği ve web sayfasındaki yöneticilerin burada da yönetici olabileceği bir facebook sayfası oluşturulmuştur. (paralelikte sorun çıkmaması için sayfalarla aynı kadro ilgilenecektir smile ifade simgesi )
Saygılarımızla,
www.kulahkoyu.com web sitesi yönetimi


Merhaba,

Bilindiği gibi bazı duyurularımızı SMS olarak göndermekteyiz. Telefon numaralarını değiştirenlerin veya mesaj almak isteyenlerin numaralarını site yönetimine iletmesini rica ederiz.

Web Sitesi Yönetimi


Batıkent Serçeşme Cem evinde Salı günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında Saz Kursu, Cumartesi 14:00 de Semah kursu verilmektedir. İki kursta ücretsizdir. İlgilenenlere duyurulur.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,5099   8,5252
EURO 10,0483   10,0664
       
Özlü Sözler
- Evinizin eşiğini temizlemeden, komşunuzun damındaki kardan şikayet etmeyiniz. KONFÜÇYÜS
Günlük Gazeteler
Son Ziyaretçi Yorumları
Galip OŞKUN
Yapılan bağışlar dolayısıyla köylülerimize teşekkür ederim. Bunun bir gelenek haline gelmesini ve köyümüzün kalkınmasına yardımcı olmasını yürekten dilerim. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi iletirim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Muhsin Abimize Tanrı'dan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz. Seyhan-Galip


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
ÖNEMLݠ AYIN PAYLAŞILAMAYAN GÜNÜ

 ÖNEMLݠ AYIN  PAYLAŞILAMAYAN GÜNÜ

İnançlar kişinin iç dünyasını dinginleştirmek ve huzur vermek içindir ki inançlarını başkasına baskı aracı olarak kullanmadığı sürece neye ve nasıl inanırsa inansın karışılmamalıdır.

Yaklaşmakta olan Muharrem ayıda semavi dinlere inanan insanların hepsinin kendisinden bir şeyler bulduğu aydır. Eğer takvimsel olarak tanımlamak gerekirse Hz. Muhammet’in Mekke’den Medine’ye göç ettiği hicri yılın birinci ayıdır ve birinci günüde hicri yılbaşı günüdür. Dinsel olarak sıralamaya kalkışırsak sanırım oldukça uzun sürer bu sıralama çünkü bütün semavi dinler bu ayı özelliklede onuncu gününü sahiplenmiş kutlamakta yada yas tutmaktadır. Bütün dinlerde önemsenen o gün onuncu anlamına gelen aşure günüdür. Aşure günü çok ayrıntıya girmeden açıklarsak diğer semavi dinlerce şu olaylar için kutlanılmaktadır örneğin; yaptıklarından dolayı Adem ve Davut peygamberlerin o gün tövbe ettikleri, Yunus peygamberin balığın karnından o gün kurtulduğu, Eyüp peygamberin yaralarının o gün iyileştiği, Nuh’un gemisinin o gün Cudi dağına demirlediği, Yakup peygamberin o gün gözlerinin görmeye başladığı, İsa peygamberin o gün göğe yükseldiği, Musa peygamberin o gün Kızıldeniz’i yararak kavmini Firavun’dan kurtardığı gibi bir çok olaydan dolayı benimsenmekte ve kutlanmaktadır ama asıl önemi Müslümanlar açısından taşımaktadır çünkü bütün Müslümanlar bu günü hem anmakta hem de yas tutmaktadır.

Sünni ve Alevi Müslümanlar Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin’in 72 yakınıyla birlikte Yezid’in adamlarınca şehit edilmesinden dolayı yas tutmakta o gün aşure pişirerek dağıtmakta ayrıca Alevi Müslümanlar Muharrem ayının 1. Gününden başlayarak 12 gün on iki imam için 3 günde Ebu Müslim dedikleri Hz. Muhammet için olmak üzere toplam 15 gün oruç tutmaktadırlar.

Bu yıl 7 Aralık 2010 tarihinde başlayacak Muharrem ayının ve 16 Aralığa denk gelen Aşure günü herkesin gönlünce değerlendirmesi dileğiyle hoşçakalın. Galip COŞKUN
Yazar: GALİP COŞKUN
Tarih: 28.11.2010 18:23:47


Galip Coşkun
Okunma Sayısı: 1264


34.204.180.1
YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top