• slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
  • slayt
Duyurular

Merhaba
Köyümüzün web sayfası ile paralel yürüyecek, paylaşımların külah köyü adıyla yapılabileceği ve web sayfasındaki yöneticilerin burada da yönetici olabileceği bir facebook sayfası oluşturulmuştur. (paralelikte sorun çıkmaması için sayfalarla aynı kadro ilgilenecektir smile ifade simgesi )
Saygılarımızla,
www.kulahkoyu.com web sitesi yönetimi


Merhaba,

Bilindiği gibi bazı duyurularımızı SMS olarak göndermekteyiz. Telefon numaralarını değiştirenlerin veya mesaj almak isteyenlerin numaralarını site yönetimine iletmesini rica ederiz.

Web Sitesi Yönetimi


Batıkent Serçeşme Cem evinde Salı günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında Saz Kursu, Cumartesi 14:00 de Semah kursu verilmektedir. İki kursta ücretsizdir. İlgilenenlere duyurulur.


Ankara Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 8,5099   8,5252
EURO 10,0483   10,0664
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Günlük Gazeteler
Son Ziyaretçi Yorumları
Galip OŞKUN
Yapılan bağışlar dolayısıyla köylülerimize teşekkür ederim. Bunun bir gelenek haline gelmesini ve köyümüzün kalkınmasına yardımcı olmasını yürekten dilerim. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimi iletirim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Aile büyüğümüz Elmas (COŞKUN) ÇELİK'in vefatı dolayısıyla heran yanımızda olan, cenazeye katılan, telefonla arayarak acımızı paylaşan bütün dost ve yakınlarımıza ailemiz adına teşekkür ederim. Galip COŞKUN

Galip COŞKUN
Muhsin Abimize Tanrı'dan rahmet sevenlerine başsağlığı dileriz. Seyhan-Galip


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Sponsorlarımız
“DAN DEDİM DE AKLIMA GELDİ”

DAN DEDİM DE  AKLIMA GELDİ
Belki herkesçe bilinen bir hikayedir ve ben bu hikayeyi yakın geçmişte yitirdiğimiz usta tiyatro adamı Gazanfer ÖZCAN’dan dinlemiştim. Hikaye şöyle;
Adamın birisi aklına estikçe çevresine bir şeyler anlatırmış ve anlattığı şeylerin o anki durumla bağlantısını kuramayanlar kendisini eleştirirler ve anlattığı şeylerin içinde bulunan durumla bir bağlantısı olmasına dikkat etmesi konusunda kendisini uyarırlarmış. Anlattıklarının çevre ve olaylarla bağlantısını kuramayan adam sonuçta kendince bir yol bulmuş, durup dururken birden yüksek sesle “Dan” diyor sonrada “Yahu dan dedim de aklıma geldi” diyip anlatacağını anlatıyormuş.
Son zamanlarda ben kendimi hikayedeki adam gibi hissetmeye başladım ve köyümüz sayfasıyla ilgilenenleri görünce benim taşıdığım duyguları paylaşan bir iki kişi daha olduğunu düşünüyorum çünkü köy sayfamızın vitrini canlı kalsın, sayfayı her ziyaret edenler bir keyif alsın,geçmiş gelenek, görenekler unutulmasın, herkes dağarcığındakini ortaya koysun,özellikle gençlerimizin sesi duyulsun sayfamız renklensin diye her telden çalar olduk yinede gençlerimizin ilgisini çekme açısından pekte başarılı olamadık. Ne yazık ki piknik tarihi konusunda yeri göğü yıkan gençlerimizi harekete geçirip, bilgi ve birikimlerini bizimle paylaşmalarını sağlayamadık.
Yahu” Dan” dedim de eskilerin şu güzel sözü aklıma geldi; “Koyma suyla değirmen dönmezmiş
Okuyan herkese sevgilerimle…..
Galip COŞKUN
Yazar: GALİP COŞKUN
Tarih: 18.10.2010 21:37:06Galip Coşkun
Okunma Sayısı: 1351


34.204.180.1
YAZARIN DİĞER YAZILARI

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi | Köy Sitesi


Top